Očkování

28. dubna 2009 v 21:46 | Johanka |  Úplně všechno
Předkládám značně upravený článek, který jsem zveřejnila asi před půl rokem. Znáte ten okamžik, kdy emoce vyprchají a vy si po sobě něco přečtete s odstupem?
...

Očkování je látka značně ovlivňující organizmus člověka, o tom není pochyb. Asi se shodneme na tom, že o takové látce chce každý vědět první poslední, jelikož on je tím člověkem, do kterého bude vpravena.
Jaké látky se do vás, případně do vašich dětí vpravují, neví často ani lékař. Tím nechci snižovat vzdělání lékaře, ale zjistěte si složení vakcíny a chtějte po doktorovi, aby vám vysvětlil, co která složka znamená a jaké jsou krátkodobé a dlouhodobé účinky takových látek v těle člověka. Doktor bude patrně překvapený, protože na takové otázky není zvyklý (což je chyba pacientů-dnes asi správněji zákazníků-kteří se neptají) a také s tím na obvyklé návštěvě časově nepočítá. Možná vás odkáže na výrobce, ale jestli jste u lékaře za účelem píchnutí injekce, pozdější dotaz k výrobci je jaksi lichý...

Pravdou je, že do vakcín se přidávají konzervanty a sterilizanty. Jsou to třeba formaldehyd (paradoxně je v ČR zakázaný v potravinářství), thimerosal, hydroxid hlinitý (někteří odborníci ho dávají do souvislosti s Alzheimerovou chorobou), skvalen. Další látky, které pomáhají ke vzniku vakcíny jsou například abortované lidské plody. Jde o ekonomické řešení, jak pěstovat infekci, z níž se následně vyrobí vakcína. Jinými slovy, jedná se o plody získané potratem. Používají se embria lidská, opičí, kuřecí a další.
Ke kultivaci chřipky se ročně použije také na deset miliónů oplodněných vajíček slepic. Z takových proteinů obsažených v očkování údajně vznikají některé alergie.

Kontroverzní jsou také jistí současní strašáci-ptačí a prasečí chřipka, před nimi šílené krávy, kulhavka a slintavka...
Jsou některé nemoci záměrně vyvolávané? Existují lidé, kteří se domnívají, že ano. Tyto nemoci podle nich mají strašit člověka a donutit ho k plošnému očkování. Fakt je, že na očkování (zvlášť tom povinném) se dá hodně vydělat a prý se do něj dá taky přidat něco málo rakovinotvorných a dalších látek. Alespoň tak to tvrdí někteří odpůrci vakcinace. A když se nepodaří prosadit ho jako povinné, šikovná reklama vždy pomůže k zasazení semínka strachu.

Strach je nejúčinnější prostředek, jak manipulovat s lidmi. Kdo by měl ale zájem na tom, aby to dělal? Že by pohnutkou byly jen peníze? Dnes se přece dají vydělat i jednodušším způsobem.
Nevím a nestavím se ani na jednu stranu. Nicméně vždy je dobré podívat se na věc z několika úhlů a neposlouchat slepě, co mu předhodí média.
Opět není problém jinde, než v naší lenosti myslet. Povýšit televizi na svůj mozek je jednoduché. Ale skutečně to chceme?
Je důležité uvědomit si moc médií a zamyslet se nad tím, že informacím z televize, novin, ze zpráv, lidi prostě věří. Víra lidí dává médiím moc. Ale média obvykle někdo vlastní, i ta veřejnoprávní. Není to horror, ani spekulace...jen pohled odjinud. Jsou média tak lehce zneužitelná? Ptejte se sebe a sami si odpovídejte.

Za sebe bych to shrnula:
Na obyčejnou chřipku zemře ročně daleko víc lidí, než na tu prasečí. A živá vakcína proti tuberkulóze, která se podává dětem už v porodnici (kdy vlastně vůbec nemají vyvinutý imunitní systém), je už v řadě států nepovinná, dokonce i na Slovensku se diskutuje o jejím zrušení. Přestože je v ČR větší migrace obyvatel, do dvou let je pro dítě podání takové vakcíny stejně zbytečné.Totéž platí o očkování proti Hepatitidě B, jelikož málokterá mamina nechá malé dítě úplně bez dozoru, nebo mu na hlídání pořídí narkomana.
Spousta lidí očkovaných proti chřipce, na chřipku stejně onemocní, koneckonců i na tu tuberkulózu, co si budeme povídat...

Největší hrozbou pro lidi je jejich lenost myslet a strach myslet jinak. Tedy jinak, než si oni myslí, že si ostatní myslí, že mají myslet. A na to asi žádné očkování nezabere. 

A tady ještě pro doplnění video z "druhé strany".Petice za svobodnou volbu v očkování : http://petice.webnode.cz/ 


Komentáře

1 BlessedMary BlessedMary | E-mail | Web | 30. dubna 2009 v 8:43 | Reagovat

Já vím, že některá očkování jsou asi zbytečná, ale jsou i potřebná očkování jako tetanus..každopádně očkovat se proti obyčejné chřipce nebo i mexické chřipce mi přijde zbytečné :/ to je fakt

2 Johanka Johanka | 1. května 2009 v 10:50 | Reagovat

No, já mám na očkování názor dost rozporuplný, ale vzhledem k tomu, jak se všude propaguje a v reklamách vystupují matky se svými srdceryvnými příběhy, chtěla jsem nastavit druhý protipól, aby si každý mohl udělat názor vlastní. Na nic jiného se totiž spolehnout nedá.

3 Joana Joana | 1. května 2009 v 13:21 | Reagovat

Já tady na to pořád koukám a nějak vám nevím. Já osobně se cítím líp očkovaná proti žloutence nebo třeba encefalitidě a do zahraničí, myšleno někam za exotikou, bych asi bez doporučeného očkování nejela. Stejně tak mě nikdo asi nedonutí, abych nedala očkovat své děti(až je budu jednou mít)
Takže jsem dle všeho asi na opačný straně.
A co se týče těch 'pandémií' tak tam si vždycky kladu otázku, na kolik je to opravdu tak vážný, že měří na letištích teploty a podobné, ale asi je zase lepší to přehnat než podcenit... no nejsem doktor, takže nevím...
Otázkou zůstává, jestli proti tomu pomůže obyčejné očkování proti chřipce. O lobby farmaceutického průmyslu ani nemá cenu mluvit. Takže v téhle oblasti mám asi nejvíc pochybností...

Jinak se tedy omlouvám, ale ten konec textu pod videem jen doklepal hřebíčky do rakve mé příčetnosti, protože tenhle styl mi hrozně připomíná všechny letáky útočící na city, co mi neustále cpou do schránky, na netu nebo do ruky v metru. Probuďte se:o) Ačkoli možná to zní trochu jako že nám ty odpovědi už naočkovali, pak to třeba sedí :)

4 Ľudka SB Ľudka SB | Web | 1. května 2009 v 15:19 | Reagovat

bojim bojim bojim, keď mi zahlasia že ma idu očkovať proti chripke, tak potom minimálne pol roka neidem k lekárke ale aj tak sa tomu nikdy nevyhnem

5 jJohanka jJohanka | 1. května 2009 v 19:04 | Reagovat

[3]: :-) je to dobrý přirovnání, ale jelikož jsem to záměrně psala jako protiváhu k reklamám na očkování, tak se ještě zeptám, jestli i ty ti připadají jako z letáčku Probuďte se? Vůbec za nic se neomlouvej, tohle je diskuze a patří sem všechny názory.

6 pavel pavel | Web | 2. května 2009 v 2:14 | Reagovat

já jsem už asi dvacet let u doktora nebyl... lidé tam chodí, mohu to říct? ale jo, mohu, s každým prdem...
kdyby tak jednal každý, nebyly by ani problémy se zdravotním pojištěním :)
Johanko, já na tebe nezapomněl, ty ano, přesně před měsícem jsem tě u sebe viděl naposled, styď se :DDD

7 Joana Joana | 2. května 2009 v 19:09 | Reagovat

[5]: reklamy na očkování typu jedna dvě, klíště si jde pro tebe nebo boxerský rukavice na žloutenku vážně nejsou zrovna vrchol podobné tvorby :D Ale můžu říct, že na ně kromě dvou zmiňovaných moc nenarážím, zbytek spíš někde v ordinaci u doktora.
Víš, mě, jako každýho Pražáka, co se denně pohybuje v metru a z nudy si čte všechny reklamy, třeba mnohem víc rozčilujou doplňky stravy, co ti cpou úplně ze všech stran. Ty mi přijdou zbytečný, předražený a navíc bez záruky, takže jako vyhozený peníze. Pak už mě nerozhodí ani děsivé klíšte, nálepka na koncert Angela nebo poslední dobou velmi populární nálepky proti potratům. A to je zrovna oblast, kde jsem s narůstajícím věkem stále více nejistá ohledně svého vlastního názoru. No prostě nevím, stejně jako nevím, jestli se má očkovat i proti chřipce, ačkoli když pak jeden vidí, kolik se vyhodí peněz na zdravotnictví a jak to tam přesto vypadá, možná je rád, že existuje alespoň nějaká prevence.

8 Alisha_Sheilyne Alisha_Sheilyne | Web | 3. května 2009 v 19:47 | Reagovat

Hmm....stalo by za to nad tím chvíli uvažovat...ae jak upoutat lidi na thole tema žejo...? ae je fakt to co tu někdo už říkal, že některý sou vcelku zbytečný....njn člověk nikdy neví.....
Johi: tak je fajn že už si zase v provozu(tvuj blog) no a sem moc ráda, že to pozastavení netrvalo moc dlouho :)

9 Johanka Johanka | Web | 27. ledna 2011 v 12:02 | Reagovat

Nenutit, nenutit, nenutit-jen použít vlastní mozek a názor si udělat z vlastnoručně posbíraných informací, ne z těch předložených. A pak se rozhodnout tak, nebo tak. Není špatná varianta, když je rozhodnutí svobodné a udělá se na základě všech informací, ne jen těch "dostupných".

10 Lúmenn Lúmenn | Web | 27. ledna 2011 v 12:55 | Reagovat

[1]: zrovna tetanus je naprosto zbytečné očkování proti chorobě, na niž ročně zemřou dva lidi a nakazí se jí tak sto. A očkuje se kdykoli je podezření, že by člověk tetanus mohl dostat, stejně jako pravidelně...proč?

Jinak moc pěkný článek;)

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama