Čtenářský občasník: Martin Baxendale: Vaše dítě

2. července 2009 v 19:45 | Johanka |  Úplně všechno
Uposlechla jsem dobré rady a jako první filozofickou literaturu tedy doporučuji tuto obsáhlou, třicetistránkovou encyklopedii omalovánkového formátu.

Děti jsou alfa a omega našeho bytí tady na Zemi.

Vaše dítě
Ne snad proto, že bychom s nimi nutně museli sdílet domácnost, ale zřejmě předpokládám dobře, když si troufnu tvrdit, že každý z nás dítětem byl a s velkou pravděpodobností se jím ve stáří zase stane.
Ti šťastnější (nehledě na věk) si svojí svobodnou mysl a srdce ponechali i v období dospělosti, ti méně šťastní se můžou pobavit alespoň nad radami, jak o takové dítě pečovat.

Ať už se úlohy pečovatele podle tohoto návodu k obsluze zhostíte k "vlastním" potomkům, nebo k dětem v sobě samých, rozhodně se u toho hodně nasmějete. Pokud je vám ...náct, možná uznáte jisté zásluhy svých věčně zpruzelých rodičů a začnete se na ně dívat aspoň částečně jako na lidi, případně se z Baxendalovy příručky šetrně dozvíte, jaké radosti přináší údržba dětské jednotky.

Výlučně pomocí terminologie technického manuálu a mnoha názorných ilustrací, se tu dozvíte, jak se zachovat v případě poškození jemného dekorativního povrchu dětské jednotky, na níž mimochodem výrobce zcela zdarma poskytuje doživotní záruku proti rezavění (no nekupte to :-D ), něco o základním materiálu pro údržbu a opravy , o jednotlivých funkcích, jako např. samohybný režim, režim koule na noze a dalších vlastnostech systému zvaného dítě.

Vřele můžu doporučit i několik dalších manuálů od Martina Baxendala. Osobně mi přišla nejvtipnější příručka Vaše nové miminko a Těhotenství. Z dalších, které se mi dostaly do rukou (Manželství-návod k přežití, Žena-návod k obsluze pro muže a Muž-návod k obsluze pro ženy), jsem se sice smíchy nekácela, ale pořád jsou záživnější, než třeba návod k vyplňování daňového přiznání.
pinďouři
Docela mě překvapilo, kolik nových knížek už od MB zase vyšlo. Všechny stojí kolem 60 Kč, vydává je Fragment a nabízí je třeba tady.

Jestli někdo z vás četl další návody a příručky od Martina Baxendala, budu ráda za recenzi ;-)
 


Anketa

Znáš, neznáš, zaujala, nezaujala?

Znám
Neznám
Zaujala
Nezaujala

Komentáře

1 Šotek Šotek | 2. července 2009 v 21:45 | Reagovat

:-D no vidíš, jak ti to jde.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama