Modlitba za lásku

6. září 2009 v 2:03 | Johanka

Podělíme se společně o krásný sen - sen, který si zamilujete tak, že jej budete chtít mít navždy. V tomto snu jsme uprostřed krásného, teplého a slunečného dne. Slyšíme ptáky, vítr a říčku. Jdeme k říčce. Na břehu sedí v meditaci starý muž a my vidíme, že z jeho hlavy vyzařuje krásné pestrobarevné světlo. Snažíme se ho nerušit, ale on vytuší naši přítomnost a otevře oči. Jsou plné lásky a má široký úsměv. Zeptáme se ho, jak je možné, že je schopen vyzařovat takové krásné světlo. Požádáme ho, zda by nás to nenaučil. Odpoví nám, že před mnoha a mnoha lety položil stejnou otázku svému učiteli.
Starý muž začne vyprávět svůj příběh: "Můj učitel si otevřel hruď, vyňal srdce a z něho vycházel krásný plamen. Pak otevřel moji hruď, otevřel mé srdce a vložil do něho malý plamínek. Vložil mi srdce zpět do hrudi a jakmile bylo opět uvnitř, pocítil jsem nesmírnou lásku, protože plamínek, který mi vložil do srdce, byla jeho vlastní láska.

Tento plamínek se rozhoříval v mém srdci stále víc, až se z něho stal obrovský oheň - oheň, který nepálí, ale očišťuje vše, čeho se dotkne. A tento oheň zasáhl všechny buňky mého těla, které mě začaly milovat. Splynul jsem v jednotě se svým tělem, ale má láska neustále vzrůstala. Ten oheň se dotýkal každé emoce v mé mysli a všechny tyto emoce se proměnily v silnou a intenzívní lásku. Miloval jsem naprosto a bezpodmínečně.
Ale oheň stále hořel a já se musel o svou lásku podělit. Rozhodl jsem se, že vložím kousek své lásky do každého stromu, a stromy mě začaly rovněž milovat. Byl jsem zajedno se stromy, ale mou lásku to nezastavilo a ona rostla dále. Vložil jsem kousek lásky do každé květiny, do trávy, do země, a ty mne začaly všechny milovat a já byl s nimi zajedno. Má láska rostla víc a víc a miloval jsem všechna zvířata na světě. Zareagovala na mojí lásku a milovala mne též a byli jsme zajedno. Má láska však rostla stále dál.
Vložil jsem kousek své lásky do každého krystalu, do každého kamene v zemi, do prachu, do kovů, a všechno mne též začalo milovat a já začal být zajedno se zemí. Pak jsem se rozhodl vložit svou lásku do vody, do oceánů, řek, deště i sněhu. A voda mne též začala milovat a byli jsme zajedno. Ale má láska nepřestávala růst. Rozhodl jsem se, že ji předám vzduchu, větru. Pociťoval jsem silné spojení se zemí, s oceány, s přírodou a má láska rostla dál.
Obrátil jsem hlavu k obloze, ke slunci a hvězdám a vložil kousek své lásky do každé hvězdy, do měsíce i slunce a všechny mne začaly milovat. Byl jsem zajedno s měsícem, sluncem a hvězdami, a má láska rostla dál. A tak jsem vložil kousek své lásky do každého člověka a byl jsem zajedno s veškerým lidstvem. Kamkoliv jdu, kohokoliv potkám, spatřím v jeho očích sám sebe, protože jsem díky lásce součástí všeho."
A pak ten starý muž otevřel svou hruď, vyňal srdce s krásným vnitřním plamenem a vložil ten plamen do našeho srdce. A teď ona láska roste v našem nitru. Nyní jsme zajedno s větrem, vodou, hvězdami, s veškerou přírodou, se všemi zvířaty a lidmi. Cítíme teplo a světlo, které vyzařuje plamen v našem srdci. Z hlavy nám vyzařuje krásné pestrobarevné světlo. Vyzařujeme lásku a modlíme se:
"Děkuji ti, Stvořiteli vesmíru, za dar života, který jsi mi dal. Děkuji ti za to, že jsi mi dal vše, co jsem naléhavě potřeboval. Děkuji ti za příležitost zakoušet toto krásné tělo a tuto báječnou mysl. Děkuji ti za to, že žiješ v mém nitru s veškerou svou láskou, se svým čistým duchem bez hranic, se svým teplým a zářivým světlem.
Děkuji ti za to, že užíváš má slova, mé oči, za užívání mého srdce, abych se mohl kdykoliv a kdekoliv podílet na tvé lásce. Miluji tě takového, jaký jsi, a protože jsem tvým dílem, miluji i sám sebe takového, jaký jsem. Pomoz mi udržet lásku a mír v mém srdci a učinit z této lásky nový styl života, v němž bych mohl žít v lásce po zbytek svých dnů. Amen.
 


Komentáře

1 Šárka Šárka | Web | 6. září 2009 v 16:43 | Reagovat

To je krásné :-). Čtyři dohody mám taky doma, dokonce jsem byla i v Klubu Lávka, kde běží jejich inscenace. Jen si říkám, jak by to všechno krásně fungovalo, kdyby se tím řídili všichni.  :-)

2 corly corly | Web | 6. září 2009 v 18:54 | Reagovat

[1]: To by pak byl na zemi Ráj!!! :-)

Johanko,to se tak krásně četlo....tak hezky to působí,že bych teď nejradši začala plamínkovat taky.... ;-)

3 Johanka Johanka | 6. září 2009 v 18:58 | Reagovat

Jestli tě to oslovilo, ta knížka je opravdu neskutečně hluboká a jednoduchá. Nechá tě vzpomenout na to, co už určitě víš a pomůže ti třeba dobrat se nějakých odpovědí.

4 zdenek zdenek | Web | 6. září 2009 v 22:40 | Reagovat

Ahoj Johanko, určitě mi tvoje myšlenka uspořádat nějakou společnou welfare akci zaskočila, možná až vyrazila dech. A tak jsem i zaskočen nabídkou našeho reálného střetu či reálného přátelství 8-O. Vzhledem k mé samotářské, introvertní někdy až sociofobní povaze si nejsem sebou jistý jestli bych byl ten správný člověk pro přímou komunikaci s lidmi, při akci typu, kterou bys chtěla semnou uskutečnit. Raději pracuji přímo se zvířaty, pečuji o zvířata a snažím se jim zajistit dobré životní podmínky fyzicky. Pak je tu ještě můj blog, který se týká především legislativ, úmluv, zákonů, zákazů a hlavně internetových veřejných kampaní, které jsou nedílnou součástí kampaní a akcí danných organizací pro ochranu zvířat nebo se prostřednictvím blogu snažím pomoci zvířatům, kterým zatím nemohu pomoci jinak. Myslím (možná se mýlím), že právě díky mému blogu a mému vystupování na mém blogu, předpokládáš, že bych mohl být vhodným informovaným člověkem pro welfare akci. Informovaný možná jsem, ale komunikovat s lidmi prostřednictvím internetu, blogu, emailu, diskusí a podobně jistě není to samé jako komunikovat s lidmi s očí do očí, což mě dělá více méně problémy. Ale nechci tvojí nabídku zahazovat do koše a zatím bych tomu nechal otevřenou budoucnost ;-)

A odkud tedy přesně jsem? Bydlím cca 28 km od Plzně nedaleko Přeštic v jedné z obcí s přibližně 2000 obyvatel. Nejsem z města, nikdy jsem ve městě nebydlel a nějak mě to ani do města netáhne...

Zkráceně pokud jde o Tibet - jsem samozřejmě pro svobodný Tibet, odsuzuji Čínu za komunistický převrat v Tibetu, odsuzuji Čínu za to, že zcela znemožnila, ponížila Tibeťany a celou jejich budhistickou kulturu, zamlouvá se mi budhismus a byl bych moc rád kdyby se Dalajláma mohl vrátit zpět do své země :-)

5 Johanka Johanka | 7. září 2009 v 9:06 | Reagovat

:-) ...no, tak jak to tak čtu, my bychom  pro takovou akci byli vážně dvojka  :-D

6 zdenek zdenek | Web | 7. září 2009 v 15:35 | Reagovat

Jak to dnes po sobě čtu řekl bych, že jsem to včera napsal příliš ukvapeně, emocionálně a i s gramatickými překlepy, za co se omlouvám, byl jsem opravdu zaskočen, možná až přeskočen. Ale obsahově co jsem chtěl napsat jsem snad napsal.

Myslíš, že bychom byli pro takovou akci vážně dvojka v dobrém slova smyslu nebo naopak? Jinak samozřejmě doufám, že jsem tě příliš nezklamal, tohle by mě upřímně mrzelo :-(, ale napsal jsem, že bych tomu tvému nápadu nechal otevřenou budoucnost, takže je vše možné :-)?

A odkud jsi ty? V jedné naší konverzaci jsi psala, že bys uvítala voňavý krámek západně od Prahy, což by nemělo být zas tak daleko od mého bydliště.
  

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama