Známý lékař.cz

29. října 2009 v 23:41 | Johanka
Po přečtení Šárčiných zkušeností s doktory, po přečtení si komentářů k jejímu článku, po vlastních zkušenostech a po podobných příbězích kamarádek a kamarádů, jsem vám do menu přidala velmi důležitý odkaz.

Pokud už jinak nedáte a musíte vyhledat lékaře, hledáte-li nějakého specialistu k zákroku, stránky znamylekar.cz jsou přesně tím, kam zavítejte ze všeho nejdříve. A nejen to...přidávejte hodnocení lékařů, pište o svých zkušenostech a neberte si žádné servítky, nebo naopak nešetřete chválou! Lékaře si platíme, nejsou to Bozi, ale lidé, kteří ze svého rozhodnutí studovali, aby pomáhali lidem. V dnešním podivném systému už profese doktora není posláním, ale byla degradovaná na placenou službu. Nicméně, každý lékař si velmi dobře spočítá, o kolik ho připraví absence slušnosti nebo dokone neprofesionality. Bohužel, lidé se málokdy podělí o to, co prožili ve péči našeho zdravotnictví-ať pozitivního, nebo negativního.

Jak se ale můžeme divit často arogantnímu nebo otrávenému přístupu doktorů a sester, když prakticky neexistuje zpětná vazba od pacienta? Je fain zanadávat si s nejlepší kamarádkou, na zkvalitnění zdravotnictví to ale pramálo zabere.

Že lékaři nemají peníze a milé chování je tedy neplacený nadstandart? Ukažte mi na jedinou poctivou profesi, která by byla ohodnocená dostatečně... Chování vypovídá něco o člověku, nejen o postavě v bílém plášti. Ten, který pečuje o to nejcennější, co máte -zdraví- bude vždy nejdříve člověkem a až ve druhé řadě doktorem.

Každý při výběru povolání ví, do čeho jde. A pakliže neví, vždy může povolání změnit. Proto, pokud máte zkušenosti, pište o nich. Zdraví máme jen jedno, to není klišé, ale fakt. Často právě objektivní hodnocení lékaře, se kterým máte nějakou zkušenost, pomůže jinému člověku rozhodnout se, komu tuhle cennost svěří.


 


Komentáře

1 Šárka Šárka | Web | 30. října 2009 v 11:14 | Reagovat

O těch stránkách jsem nevěděla, proto jsem to napsala aspoň na blog. Bohužel neznám jména těch doktorek a myslím, že po šesti letech už jsou v důchodu (jediný, co jsem byla schopna vnímat bylo, že nejsou nejmladší). Ale o nemocnici psát nebudu, nevím taky, jak se to za tu dobu změnilo...

2 Johanka Johanka | 30. října 2009 v 13:46 | Reagovat

Šest let je dlouho, to je jasné. Inspirovala jsi mě ale, protože takové věci se dějí pořád a kdekdo si to nechává líbit. Každopádně ti přeju samé dobré zkušenosti s doktory, nebo ještě líp-zdraví tak pevné, abys doktory nemusela řešit vůbec.  :-)

3 Šotek Šotek | 30. října 2009 v 14:52 | Reagovat

já si mylsím, že o zbytky lidství ty chudáky připraví studium medicíny.  :-? to neznamená, že to schvaluju

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama