DishDrops od Amway

23. listopadu 2009 v 20:32 | Johanka |  Úplně všechno
Pokud patříte k těm, co myjí nádobí v myčce, tak snad ani nečtěte dál . Tentokrát totiž budu psát o prostředku na ruční mytí nádobí.

Tenhle "jar" rozhodně není tou nejekologičtější alternativou nabízenou na trhu , ale za sebe můžu říct, že je to celkem příjemná varianta z kategorie "menší zlo".

Už jsem vyzkoušela všechno možné, bio i nebio, ale Amwayácký DishDrops mi zatím vážně přišel jako jeden z nejúčinnějších. Litrový koncentrát se dá v pohodě ředit v poměru 1:10, takže balení vydrží i přes půl roku. A to i v případě, že v jednom kuse myjete hrnky od kafe po kamarádkách, nebo máte při vaření spotřebu nádobí jako já (extrémní).

Čím je DishDrops lepší, než ostatní? V nízké koncentraci nádobí umyje a odmastí, pění, má celkem nevtíravou citrónovou vůni a dlouho vydrží. Málokdy se stane (pokud tedy nejde o klasický jar), že má výrobek všechny tyhle vlastnosti. Smyslem existence "jaru na nádobí" je nádobí umýt...a to DishDrops zvládne velmi dobře.

Co se týká Amway, když jsem se kvůli tomuhle článku dívala na jejich stránky, zapřemýšlela jsem, jestli vůbec jejich výrobek patří do téhle rubriky. Sice tvrdí, že vlastní území, kde jsou složky pěstované ekologickou cestou, ale z jejich stránek má člověk pocit, že jde jen o čísla a jakousi pózu na trhu. Navíc mají jedno z výrobních středisek v Číně.
A další bod dolů za větu, kterou vám kopíruju doslova z jejich stránek:" Společnost Amway zde vystavěla i vlastní výzkumné a vývojové středisko (měřící 1,6 km na délku) s 57 laboratořemi, ve kterých pracuje přes 650 vědeckých pracovníků a odborníků (další laboratoře se nacházejí v nejrůznějších zemích na celém světě)."
Pokud si dobře vzpomínám, Amway se honosili (ač bez jakéhokoliv certifikátu) tím, že netestují na zvířatech. Neumím si ale představit, co tedy v tolika laboratořích zkoumají, když co do množství mají výrobků docela málo.

Jak vidíte, i já během psaní článků narážím na informace, o kterých jsem neměla zdání. Takže vám tu článek bez cenzury předložím, přestože teď na jeho konci jsem si jistá, že DishDrops do téhle rubriky opravdu nepatří.
 


Komentáře

1 zdenek zdenek | Web | 24. listopadu 2009 v 19:01 | Reagovat

Dovedu jsi představit, co se za zdmi těchto laboratoří odehrává a co uskutečňují "vědečtí" pracovníci... ???

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama