Aktualizovaný seznam značek s certifikáty HCS-HHPS dostupných v ČR

31. března 2010 v 9:13 | Johanka |  Úplně všechno

Pro ty, kteří stále neví, oč běží-certifikát HCS-HHPS je jediným certifikátem,

který zaručuje, že kosmetika, nebo prostředek na úklid domácnosti, nebyl testován na zvířatech. Nebyl testovaný samotný prostředek, firma si nezaplatila jeho testování jinou firmou, ani k jeho výrobě nepoužila složky, které by testované (někým jiným) byly.


Výrobky následujících značek s HCS/HHPS jsou dostupné v ČR:

Hedera Natur - značky: Almacabio, Equo, Eco, Florame - www.detersivoequo.it/ ; www.florame.cz
Jason Natural Cosmetics - www.jason-natural.com
Laboratoire Holistica International - www.holistica.fr
Liz Earle Cosmetics (KPL Cosmetics Ltd) - (pouze přes internet) www.lizearle.com
L'Occitane - www.loccitane.com
Lush - www.lushcz.cz - Pozn.: Tato značka certifikát HCS nemá, ale rozhodli jsme se udělat výjimku a zařadit ji na seznam, jelikož její systém kontroly dodavatelů je ještě přísnější než u HCS, důraz na netestování na zvířatech a prověřování dodavatelů je kladen od založení této značky a mimo vyrábění kosmetiky se Lush zaměřuje i na aktivní lobbing za nahrazení pokusů na zvířatech. Více o jejich systému zde.
Lily LoLo Mineral Cosmetics - (pouze přes internet) http://www.lilylolo.co.uk/
Manufaktura - www.manufaktura.cz
Marks & Spencer - www.marks-and-spencer.cz
Mary Kay - www.marykay.cz
Montagne Jeunesse - www.montagnejeunesse.com
Nothing Nasty - (pouze přes internet) www.nothingnasty.com
Organix South Inc. (Thera Neem) - www.organixsouth.com
Sanoflore - www.sanoflore.cz
Super Diet - www.superdiet.fr
The Body Shop - www.thebodyshop.com
Urtekram - www.urtekram.cz
Yes Syzygy Ltd - (pouze přes internet) www.yesyesyes.org
Yves Rocher - www.yves-rocher.cz

Toto jsou značky, které se dají koupit v ČR. Seznam všech světových značek, si můžete přečíst zde. Dají se objednat přes internet, nebo koupit třeba během dovolené.

 


Komentáře

1 Lůca Lůca | 31. března 2010 v 21:10 | Reagovat

Já šťoura mám otázečku. Nenašla jsem tam 2 kosmetické firmy, kde netestování propagují, kde tedy vezmu jistotu, že se tím i řídí? Jde o Body Basics a Fleur de Santé. Díky

2 LM LM | 31. března 2010 v 23:18 | Reagovat

že by i Fleur de santé?

3 Johanka Johanka | 1. dubna 2010 v 0:24 | Reagovat

Podle mých zkušeností, většinou se prokáže, že lžou. Buďto nakupují už testované složky, nebo si na testy platí jiné firmy. Ale tahle otázka je velmi zajímavá, takže pokud chceš, zeptej se přímo na Svobodě zvířat. Už jsem tam párkrát psala a jsou moc ochotní. Budu ráda, když se pak ozveš, jak jsi pochodila.

4 Johanka Johanka | 1. dubna 2010 v 0:26 | Reagovat

Jinak, skutečnou jistotu zaručuje opravdu jen ten zmíněný certifikát. Ve stejné rubrice mám i článek o dalších certifikátech, kde je netestování na zvířatech velmi pravděpodobné.

5 Marta Marta | E-mail | 22. prosince 2011 v 19:19 | Reagovat

a nějaká značka ekodrogerie???tím myslím čistící prostředky všechno je to pouze kosmetika doma mám ecover je to v pořádku???

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama