Meditace na komunikaci s miminkem v bříšku, nebo duší vašeho dítěte

23. října 2010 v 10:23 | Johanka |  Návštěvníkům z planetky B612
Na stránkách Vědomé mateřství je možnost zdarma si ve formátu mp3 stáhnout velmi krásné meditace. Vybrala jsem pro vás tentokrát meditaci na komunikaci s dušičkou, miminkem v bříšku, miminkem právě narozeným, ale třeba i starším dítětem.
lea a mareček

Během patnácti minut si nejen odpočinete, ale dostanete možnost napojit se na miminko, které se vám teprve začalo vrtět pod srdcem, nebo k sobě přivolat dušičku děťátka, které se vám nedaří počít. V meditaci se ho můžete zeptat na důvod, proč k vám nemůže přijít a narodit se.
Můžete se také spojit s duší svého staršího dítěte, se kterým najednou (třeba v pubertě) nemůžete najít společnou řeč, nebo zjistit, co vaše dítě potřebuje, co mu schází, nebo jak se cítí. Meditace má tu výhodu, že i s malinkým děťátkem, které by vám za normálních okolností nerozumělo, můžete mluvit zcela normálně. V meditacích se totiž používá jediný jazyk-a to je hlas srdce. Stejně tak slova, která se neříkají lehce vám, nebo nevíte, jak je dětem podat, v meditaci najednou proudí sama a přesně tak, jak je cítíte. S děťátkem si můžete povídat, jak často jen chcete a uvidíte, že brzy se začnou stávat malé zázraky i ve vašem běžném bytí..
 


Komentáře

1 Albert Pes Albert Pes | Web | 23. října 2010 v 10:45 | Reagovat

Zdravím. To myslíš naprosto vážně? Už se ti to někdy opravdu podařilo? Jak konkrétně to vypadá?

2 Johanka Johanka | 23. října 2010 v 13:39 | Reagovat

Asi jako jakákoliv jiná konkrétní meditace :-D
Jsou zážitky, které i kdybych chtěla, jsou slovy nepřenosné. Takové věci fungují jen prostřednictvím zážitku a ten může být pro každého úplně jiný. Na odkazu si můžeš tuhle řízenou meditaci poslechnout, při troše improvizace zdaleka nemusí být jen pro ženy.

3 Albert Pes Albert Pes | Web | 23. října 2010 v 15:09 | Reagovat

Dobrá, já nejsem nepřítelem duchovních prožitků, naopak. A jsem si také vědom, že jsou špatně přenosné. Na druhou stranu přivolávat "dušičku" ještě nenarozeného dítěte, manipulovat svým dítětem, pokud si s ním lidsky zrovna nerozumím apod. se mi nezdá úplně košer.

Nerozumějte mi špatně, já na Tebe nijak nechci být zlý. Ale rozhodně bych Tě chtěl důrazně varovat před podobnými praktikami. V duchovním světě se většina "západních" lidí vůbec nevyzná a tak zkouší ledasco. Spousta lidí zkouší podobná duchovní spojení, astrální cestování a podobné věci a pak se hrozně diví, když se jim to podaří - ovšem trochu jinak, než si představovali. Buď opatrná.

4 Johanka Johanka | 23. října 2010 v 20:39 | Reagovat

Chybou je už způsob, jakým na to celé nahlížíš. Zejména, duchovní prožitek je celý život. Neumím oddělit meditaci a žehlení, nebo meditaci a běhání. Jediné, v čem se liší tyhle činnosti, je záměr-jedno děláš, abys neměl zmačkané prádlo, druhé, abys uklidnil mysl a našel odpovědi, třetí, abys měl dobrou kondici. Cokoliv, co člověk dělá vědomě, se může stát meditací.Pokud vědomě medituješ proto, abys manipuloval duší dítěte, energie jako při meditaci se vůbec neaktivují. Z meditace se stává pouze podřadná magie, jež se stejně obrátí proti tobě. Při meditaci se to stát nemůže, protože v ní odkládáš tu svou část, která něco chce. Můžeš dostat jen odpovědi, se kterými máš možnost nějak naložit, ale fakticky se nestane nic. Chceš-li to vědecko-laicky, meditací (či modlitbou) se mění elektromagnetické impulsy v mozku. Meditací tedy neměníš svět, ale sebe. Dostáváš se do hladin, kdy mizí rozdíl mezi já, ty nebo on, ale dochází k propojení. Dá se tedy říci, že ten s kým v meditaci komunikuješ, není jiná duše, než tvá samotná. Měj prosím na paměti, že co se tu snažím kostrbatě přiblížit, je velmi, velmi stručné, zkreslené vlastní zkušeností, ale taky slovy. Jestli jsi mezi řádky vyčetl alespoň část toho, co se snažím sdělit, teď už víš, že opatrnost je v tomto ohledu pojem úplně mimo mísu. Nebo...a pak bych s tím tvrzením beze zbytku souhlasila, by člověk musel být opatrný ve všem, co dělá-v myšlení, mluvení, v očekávání...a pak se kruh uzavírá, jelikož se vracíme k vědomému vykonávání všech činností-tedy k meditaci. :-)

5 Albert Pes Albert Pes | Web | 24. října 2010 v 10:49 | Reagovat

Opatrnost podle mého na místě je, protože meditace není ve skutečnosti nic jiného než vyprázdnění sebe sama a brána do duchovního světa - člověk jaksi otevře dveře do sebe a kdo zrovna bude mít chuť vstoupit, je otázka jiná. Nejde o žádné "energie", ale ryze o duchovní záležitost. Meditace opravdu není nic jiného než magie. Je mi jasné, že máš vlastní názor na věc, ale opatrnost bych ti radil.

6 Johanka Johanka | Web | 24. října 2010 v 11:06 | Reagovat

Meditace je návrat k přirozenosti, není ničím zvláštním, jak se asi domníváš.

7 Štěpánka Štěpánka | E-mail | 10. listopadu 2010 v 8:10 | Reagovat

Rozhovor s někým a zvlášť na úrovni jiného vědomí není manipulace. Rozhovor je vždy rozhovorem. Pokud nelze z jakéhokoliv důvodu s někým komunikovat v normálním lidském vědomém světě, ať už proto, že s dotyčným máme spory a on naslouchat nechce, je někde daleko a podobně, rozhovory vnitřní jsou neskutečnou pomocí pro oba aktéry. Mnohdy pomohou zlepšit narušené vztahy - mám to sama vyzkoušené a nemanipulovla jsem s nikým. A rozhovor s ještě nenarozeným dítětem, které jako maminka nosím pod svým srdcem je něčím nádherným a neopakovatelným. Se svým dnes už dávněji narozeným synem máme moc krásný vztah a mrzí mně, že jsem o takovýchto metodách nevěděla u syna prvního. Děkuji Johanko za meditaci:-)

8 Johanka Johanka | 12. listopadu 2010 v 22:22 | Reagovat

[7]: A jak to pomáhá tobě?

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama