Chloubokoutek: Sirup a Bezovina

18. června 2011 v 12:46 | Johanka |  Úplně všechno
"Před heřmánkem smekni a před bezem klekni."

Abych pravdu řekla, kdybych před bezem klečela, na jeho květy bych se jaktěživa nedosápala. Ale ohromně mě zajímalo, jak se budu při tom klečení cítit, takže jsem to vyzkoušela. Nutno podotknout, že od té doby se mi sousedka, která mě při tom počinu viděla, tak trochu vyhýbá. Ale přejdu-li k jemnějším pohledům na věc, můžu potvrdit, že propojení jisté vnitřní pokory s doslovným splněním moudrých instrukcí lidových (ještě, že jsem nevyrazila na heřmánek, páč na smekadlo jsem zapoměla), je vážně hlubokým zážitkem.
Po technické stránce je celé stříhání květů pro prcka s mou výškou (velikostí, vzrůstem...ať hledám jak hledám, žádný výraz počet mých centimetrů přiliš nevystihuje) naopak zážitkem téměř levitačním. Po baletním vystoupení s kombinací všech možných i nemožných výskoků před bezem, v bezu i pod bez (au), jsem se odebrala do své laboratoře, abych tam vytvořila velkolepé dílo. Mezi námi, v oné laboratoři příliš velkolepě netvořím (až na bramboračku, zelňačku, pizzu, špagety, všemožné čaje a všechno, do čeho se přidává čokoláda).
Ovšem výroba bylinkových sirupů, to je něco jiného. Rituál, při němž se ocitám na louce, a z elektrického sporáku se rázem stává starodávná pec, na níž probublávají voňavé lektvary. Jelikož se onen tvůrčí proces občas zvrtne taky ve výrobu likérů, nezřídka se z mé dřevěné chaloupky ozývají i zaříkávadla (obvykle tak po dvou třech hodinách a dvou třech deci). Jestli máte podobně ulítlé kamarádky, tak je na celý den o zábavu postaráno.

1


Tajné recepty na bylinkové sirupy jsou obvykle střežené po celé generace. Pravidlo rozhodně zní: NEVAŘIT! Tím by se totiž všechno to léčivé, zdravé, voňavé a kouzelné ztratilo. Jediné, co smíte svařit, je voda s cukrem. Já používám hnědý. Kolik vody, tolik cukru a dvojnásobek citrónů. Takže na litr vody kilo cukru a dva citróny. Ty se vymačkají až do vyhchladlého cukrovovodního lepidla. Potom tam vložíte NEOPLÁCHNUTÉ květy bezu-s pylem jsou nejlepší. Takže sbírat ho podél silnice nedoporučuju. Případné bezové obyvatele nechejte v lese. Upozorňuji, že pokud v něm budou plavat muší křídla, šnečí ulity a hadí ocásky, tak si sežeňte ještě netopýří blány, poproste ve Faktoru strachu o pár ovčích očí a máte skvělý lektvar na odhánění návštěv.

Původní bezové obyvatele ještě v lese požádejte, aby se přestěhovali a nezapomeňte jim za to poděkovat. Rebélii netrestejte, ale dejte doma živočichům druhou šanci. Nejlepší je, když květy rozprostřete na papír, oznámíte všem přítomným, že mají přestupovat a po půl hodině je z papíru NĚŽNĚ přesypete ven na trávu.

2
Po jednom až dvou dnech louhování (záleží na množství květů, okolní teplotě, vaší trpělivosti...) se sirup prolije plátnem.
3

Lahve k naplnění jsou nejlepší od alkoholu, nebo alkoholem vypláchnuté-včetně víčka. Plní se tak dva cm od okraje a zbytek se dolije rumem, vodkou...něčím silnějším. Je to ochrana před případnou plísní. V tom množství sirupu se alkohol úplně ztratí, takže není problém dát pak sirup i dětem. Pokud chcete speciální sirup pro dospělé, doporučuju ten poměr obrátit ;-)
4

Já jsem poměry tak obracela, až se z toho vyklubala dobrota sladká jako medovina.

5

Pokud máte pochybnosti o tom, že sirup vydrží, přidejte na litr vody ještě o půl kila cukru víc a kromě citrónů přimýchejte i kyselinu citrónovou. Ale jestli jste raději pro přírodní variace, můžete to risknout (skladovat v chladnu, temnu, suchu), nebo rovnou v mrazáku.

6

...no a takhle funguje Johanka v časoprostoru. Ach, ty čísla...aneb v půlce června mám stále rok 2010.
 


Komentáře

1 Jasmína Jasmína | Web | 18. června 2011 v 13:36 | Reagovat

Zní to zajímavě, ale složitě ;)

2 Shariony Shariony | Web | 18. června 2011 v 14:02 | Reagovat

Bezinkový sirup se chystám už dlouho vyzkoušet, děkuju za recept :-)

3 Johanka Johanka | Web | 18. června 2011 v 14:42 | Reagovat

Bezinkový budu dělat až budou bezinky, tohle byl předvoj z květů. :-)

4 Myška Myška | E-mail | 18. června 2011 v 21:56 | Reagovat

Já ho taky dělám mňam a je výborný... :-) a místo citronu i limetka je dobrá... ;-) V chladnu a s rumovou "čepičkou" je pitelný i po roce...(loni jsem to trošku víc přehnala), takže letos kozičky přenechám včeličkám.... :-D

5 TlusŤjoch TlusŤjoch | 19. června 2011 v 13:40 | Reagovat

Bezinka se hodí na všechno.
Dá se z ní dělat i šampáňo.

6 Marie Náprstková Marie Náprstková | Web | 20. června 2011 v 20:43 | Reagovat

Milá Johanko, jdu napsat na Tvůj nádherný blog jak jsi si přála. :-)
Pavlínce, která má dotaz hned na tvým komentářem, jsem napsala toto: Pavlínko, znovu jsem vyhledala v knize " Zdraví z Boží lékárny " od Marie Treben a přečetla jsem si znovu její recept jak vyrobit jitrocelový sirup ... u obou receptů je napsáno, že máme sirup dobře převařit ... vůbec bych se toho nebála, že sirup ztratí vitamíny ...  Víš, asi by Tě pak moc mrzelo, kdyby se Ti sirup zkazil, dá docela hodně práce, než se nasbírá potřebné množství listů. Držím pěsti, aby se sirup povedl a nezkazil se ........

Johanko, Tvá rada s alkoholem je moc zajímavá a děkuji za ní. Před roky jsem měla chalupu a ta náhoda, byl to rodný kraj Marie Treben, bylinek zde roste opravdu mnoho a já s velkou chutí vyráběla mnoho sirupů, tinktu, olejů i léčivých mastí, všude kam se člověk podíval viděl mnoho lahviček nebo sušených bylinek, byla to pro mě nádherná doba a moc mě mrzí, že už nemohu takto trávit letní měsíce a víkendy. Ve vesnici jsem mnoho lidí těmto zázrakům naučila a hřeje mě myšlenka, že lidé si stále dál předávají své zkušenosti o bylinách.

Nenechám si letos utéct marmeládu z bezinek, až budou zralé plody tohoto zázračného keře. A víš, že květy z bezinek se obalují jako řízek, říká se jim KOSMATICE ... jako dítě jsem je moc ráda jedla i připravovala. Slibovala jsem si, že letošní rok to opět usmažím a tolik povinností mě zdrželo, že jsem je ani letos neochutnala. Máš nádherně popsaný bezinkový sirup a super fotky. Ráda se přijdu podívat na další příspěvky. Měj se moc hezky a ať se Ti daří vše co Tě baví. Marie :-)

7 Johanka Johanka | Web | 23. června 2011 v 0:18 | Reagovat

Vyčerpávající...díky :-)
Teď už jen, aby přestalo pršet a já mohla jít na žně. Ty rozpálené silnice ale při dešti tak krásně voní! Ještě chvilku kvůli tomu jitrocel oželím, ale dýl ani ťuk!

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama