Jak se Červená Karkulka potkala s Harry Potterem

27. února 2012 v 16:36 | Johanka |  Návštěvníkům z planetky B612
Je to asi rok, co mi můj starší syn zadal úkol-napsat příběh o tom, jak se Karkulka potkala s Harry Potterem. Něco jsem rozpracovala, a pak svůj výtvor uložila k ledu. A najednou obleva a koukám v dokumentech, že to s ročním odstupem není zas tak zlé :) Rozhodně jsme se s Kryštofem po roce znovu nasmáli...a tentokrát i s mladším Joachimem, který už podobné vtípky začíná pobírat. Takže, jestli se objeví úsměv na tváři i někomu z vás, mise byla přinejmenším úspěšná.

Jak se Červená Karkulka potkala s Harry Potterem

Červenou Karkulku zná kdekdo. Víme, že chodila za babičkou přes hluboký les, nosila červený kabátek a ráda si zpívala. Taky jsme všichni slyšeli tu nemilou příhodu o vlkovi, kterému se zachtělo ubohou Karkulku sežrat. A protože to byl takzvaný vlk nenažraný, stačil do břicha natlačit nejen Karkulku, ale i její babičku. Tehdy to všechno dobře dopadlo, díky duchapřítomnému myslivci, jež se z vlkem nepáral a pěkně ho rozpáral.
Nemyslíte si, že na tak velké zásluhy, se toho v pohádce dovídáme o myslivci dost málo? Je to přinejmenším podezřelé. Ve starých kronikách je ale zaznamenáno mnohem víc, než co se dochovalo ve vyprávění o Karkulce. Do kronik se totiž zaznamenávají události celých staletí a také všelijaké důležité příběhy. No, a když mluvící vlk zbaští starou babičku, i její vnučku, je to hodně důležitý příběh.


V jedné kronice, rovnou na stránce 7576, se tak můžeme dočíst, že mladý myslivec vlastně nebyl tak úplně myslivec, jako spíš šafář. Šafář a myslivec toho mají dost společného. Zatímco myslivec se stará o zvířata, která nikomu nepatří, šafář má za úkol starat se o zvířata na nějakém panství nebo velikém statku. Není divu, že se to za dobu, co si lidé o Červené Karkulce vyprávějí, takhle popletlo. Je to přece jen už dost starý příběh.
V kronice se dále píše, že na svůj věk byl myslivec tak trochu (nebo spíš hodně) přerostlý. Souboj takového poloobra a prostého nenažraného vlka, proto rozhodně pro vlka musel skončit špatně. V tomto případě tedy rychlou operací vedoucí k záchraně babičky a Karkulky a následnou potupou vlka před celým lesem.
Vraťme se ale k šafáři, kterému budeme dál říkat "myslivec", jak jsme na to z pohádky zvyklí.
Od malička měl slabost pro nepochopená zvířata.
"To nemůžu pani. Vlk je totiž hrozně nepochopený zvíře," vysvětloval babičce, když do něj št'ouchala svojí půlmetrovou hůlkou a dožadovala se vlkova zneškodnění.
Báchorky o tom, že myslivec zašil vlkovi do břicha kamení a vlk se utopil, nebo vyprávění, že ho jiná zvířata přivázala za ocas a pustila ze střechy babiččiny chaloupky, jsou naprostý nesmysl. Myslivec vlka ošetřil a odnesl k sobě do hájovny, kde se o něj staral stejně, jako o další zvířata.

Z pohádky víme, že babiččina chaloupka stála v lese. Uznejte ale, že ne v každém lese narazíte na mluvící vlky. A tenhle byl navíc plný kentaurů-to jsou napůl lidé a napůl koně, jednorožců-to jsou zase zářící bílí poníci s jedním špičatým rohem na hlavě, taky trolů, pavouků a dalších podivných tvorů.
Kousek od toho lesa stála škola, do které Karkulka chodila. Jak už to bývá, i Karkulka ale jednou vyrostla a stala se z ní dospělá paní. A dospělé paní chodí do práce. Nejdřív si ale nějakou práci musí najít, to dá rozum. Karkulka měla vždycky moc ráda děti a školu dobře znala, proto se šla o práci ucházet právě sem.

Mezi nepřeberným množstvím věží a věžiček školy poletovaly sovy a jen co Karkulka vešla dovnitř, potkala jednoho moudrého profesora, který jí učil už jako malou holčičku. Nikdo vlastně nevěděl, kolik je mu let, protože vypadal nejen zachovale, ba přímo švarně. Profesor si Karkulku moc dobře pamatoval a jelikož věděl, že je holka šikovná, odvedl jí k řediteli. A tak se stalo, že zakrátko mohla Karkulka nastoupit na místo učitelky.
Roky plynuly a Karkulka stárla. Do lesa, kde se kdysi setkala s mluvícím vlkem, se nastěhovalo mnoho dalších podivných tvorů a netvorů. Její známý šafář si místo onoho vlka, který před lety zemřel, pořídil obrovského černého psa.
Když už byla Karkulka hodně stará paní a její bývalý profesor se dávno stal ředitelem celé školy, dozvěděla se, že do její třídy přijde velmi známý chlapec. Ten, který přežil.

A zbytek příběhu už vlastně známe.
Jsem si jistá, že jestli Karkulka neumřela, učí v té škole dodnes :-)

Otázky:

Jak se jmenoval myslivec?
Ve kterém lese stála babiččina chaloupka?
Co učila Karkulka ve škole za předmět?
Kdo byl Karkulčin bývalý profesor?
A co na to Jan Tleskač?
 


Komentáře

1 Reina-sun Reina-sun | Web | 27. února 2012 v 17:11 | Reagovat

1)Hagrid
2)v zapovězeném
3) Přeměňování?
4) Brumbál
5) Doufám, že bude tak nadšený jako já..

2 Dragell Dragell | Web | 27. února 2012 v 17:13 | Reagovat

Pěkné, tohle by mne nikdy nenapadlo :)
A co takhle zkusit další zkloubení moderní story a starší pohádky? :)

3 pax pax | 27. února 2012 v 17:36 | Reagovat

;-)

4 LM LM | 27. února 2012 v 19:40 | Reagovat

jo a s pohádkou si mě zklamala, těšila jsem se na Harryho Pottera :-(

5 Johanka Johanka | Web | 27. února 2012 v 19:44 | Reagovat

:-D toho si můžeš pustit. Napsala jsem Roulingový úvod :)

6 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 27. února 2012 v 21:51 | Reagovat

Karkulka učila červenání a obranu vlků proti (žlučovejm) kamenům.

7 Lůca Lůca | 28. února 2012 v 1:48 | Reagovat

1. Mrtvej kostelník
2. Boubín
3. Tělocvik
4. Hubert J. Farnworth
5. Jan Tleskač zazvonil na zvonec a pohádky byl konec.

Pohádka skvělá, a neměl takhle náhodou ten šafář dceru Andulu?

Volila bych hod kaší, ale při mé trefě netuším, kam střela poletí. :D

8 nel-ly nel-ly | Web | 23. března 2012 v 22:47 | Reagovat

já jednou chtěla napsat pohádku ze světa HP a vyšla mi z toh pomalu pornografická povídka, která obsahovala snad iněco málo z Karkulky, ale spíš jen toho vlka (vlkodlaka), tak asi tak

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama