Rituál pro svatojánskou noc

23. června 2012 v 23:12 | Johanka |  Úplně všechno
Dnešní svatojánská noc otevírá poklady. Nejen ty ve skalách a v zemi, ale také ty, které máte schované uvnitř sebe. Studánky a vřídla mají obzvlášťě léčivou sílu, také voda, z níž se skládá většina vašeho těla, se dnes lehce očišťuje, nabíjí a dostává léčivou mentální podobu.
Les šumí kouzly a jemná mlha mezi světem lidským a světem víl, elfů, skřítků, divoženek, skřetů, trpaslíků, gnómů, bludiček, čarodějnic, duchů pramenů, ohně i dalších živlů, faunů a všech bytostí lesa, se rozestupuje.


Jediný správný čas, je Teď.
Článek je pozvánkou ke kouzelnému rituálu, který můžete provést. Stačí si přes pyžamo natáhnout župan, nebo rychle vklouznout do oblečení a udělat radost svému bláznivému já ;-)

A pokud to nestihnete dnes, nezoufejte. Po Janovi má svátek Ivan, po Ivanovi Adriana...a přání je vždy tak silné, jak silná je vaše víra v jeho vyplnění.


Jestliže máte svůj oblíbený strom, vydejte se za ním.
Nejdřív ho pozdravte, nechejte jeho energii protnout se s vaší a v tomto vědomí strom obejměte.
Pokud nemáte takový, s nímž už jste se navzájem ochočili jako Malý princ s liškou, jděte jen ven se záměrem, ať vás jeden ze stromů osloví. Zřejmě bude stačit na chvíli zavřít oči a uvidíte jeho podobu, nebo se najednou otočíte a zjistíte, že tam stojí. A třeba vás k sobě tuto noc přivolá stará jabloň na zahradě, nebo lípa na náměstí, kterou jste dosud nechávali bez povšimnutí.

Opřete se o kmen. Možná ucítíte tep mízy a třepotání listů s sebou přinese několik slov.
Nadechněte do sebe vůni noci a vědomě zformulujte tři svá přání.

Vědomě znamená-"mířit slovy přesně". Pokud si přejete být šťastní, jednou z možností je, že Vesmír vám pošle tolik utrpení, dokud si své štěstí neuvědomíte. Musíte zkrátka vědět, co chcete a přijmout s pokorou cestu, která se vám pro uskutečnění přání otevře.
Zeptejte se Ducha stromu na svolení utrhnout si tři drobné větvičky. Pokud se dostaví pocit, že chce něco na oplátku, nechejte se vést intuicí.

O půlnoci s jasným záměrem svých přání přistupte ke stromu a zároveň s formulací toho, co si přejete, ulomte první větvičku. Totéž opakujte u druhého a třetího přání. Pamatujte, že důležitý je především pocit v srdci. Pokud máte dojem, že se vám srdce při pouhém pomyšlení na to, co žádáte, chce rozskočit štěstím, je to přesně ono.
Přání vyslovte nahlas, v duchu, zatančete ho-dělejte, co právě cítíte. Pokud volíte slova, vnímejte s nejvyšší možnou koncentrací jejich vibraci. Zkrátka, MIŘTE SLOVY PŘESNĚ…

Jak budete chtít poděkovat, je také na vás. Já obvykle strom obejmu, přidám Reiki...ale už jsem zažila i bizarnější loučení. Někdy zkrátka narazíte na ducha se smyslem pro humor.

Po rozloučení vezměte tři větvičky a vložte je do Bible na první stránku Evangelia podle Jana. Můžete je samozřejmě uložit i jinam, mezi námi-necítím, že by na tom zase tolik záleželo.
Přání se splní do roka.

Po tom, co se přání vyplní, větvičku si neschovávejte. Není to suvenýr, její kouzlo pominulo-vraťte ji proto přírodě, spalte ji s poděkováním a úctou, nebo ji pošlete její vlastní cestou po vodě.

Krásnou svatojánskou noc, přeji :-)
 


Komentáře

1 Lůca Lůca | 25. června 2012 v 16:45 | Reagovat

Děkuji. Hned dvě čarokrásné půlnoci za sebou. O slunovratu jsem trhala devatero kvítí a vkládala pod polštář, ale sen o budoucím manželovi si nepamatuju. Tak snad vyjde ořech se zamotaným bzučícím hmyzákem ve vlasech. ;) A koho ty jsi objímala?

2 Marie Marie | 23. června 2013 v 12:53 | Reagovat

Já mám jeden strom vyhlídnutej, ale naši mě van jen tak nepustěj. Tak skusim devatero kvítí.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama